Новини

Колокрос, СК, 3. кръг: Белгиецът Алберт спечели пред родна публика

Белгиецът Нилс Алберт /KBCP-Powerрlus/ спечели победата пред родна публика в 3. кръг за Световната купа по коло крос в Коксейде.

Той повтори по впечатляващ начин победата си тук от Световното първенство през 2012-а.

Втори и трети, на 32 секунди от него, са съответно шампионът на Франция Франсис Муре /FDJ.fr/ и германецът Филип Валслебен /BKCP-Powerplus/.

В битката за среброто пряко участваха още Свен Нис /Crelan-Euphony/ и Keвин Pовелс /Sunweb- Napoleon Games/, финиширали четвърти и пети, съответно на 2 и 5 секунди от подгласниците на победителя.

Лидерът за Световната купа – холандецът Ларс ван дер Хаар /Rabobank Development/, завърши 10-и след силна последна обиколка, като запази водещата си позиция в общото класиране, в което втори, на две точки след него, е Васлебен.

"Нещата не вървят добре за мен днес. Изненадан съм, че все още съм начело", каза Ван дер Хaaр след финала.

Повечето от участниците в състезанието в Коксейде отпътуваха веднага след него за северния холандски град Гийтен, където утре ще стартират в крос от веригата Superрrestige.

Aлберт отива там за още една победа през този уикентд: "Ще направя всичко, за да дублирам успеха си, но няма да е лесно".