Новини

Home Mountain Bike Cup: Победа на шампиона Росен Ковачев

Най-добрите при мъжете на почетната стълбичка: Росен Ковачев /в средата/, Тодор Киров /в ляво/ и Иван Колев

Снимка: maxblike.bg

 

Росен Ковачев /GRAVITY/ спечели победата при мъжете в последното състезание за годината по спускане - Home Mountain Bike Cup, с резултат 2:23,19 мин.

Републиканският шмпион в тази дисциплина за 2013-а разпредели умело силите си и след като бе най-бърз на квалификациите, не остави съмнение, че успехът му и този път е напълно заслужен. Помогна му много и опитът и ...силната конкуренция в първата надпревара на Витоша по спускане след седем години.

Втори, 2,93 секунди след него, финишира Тодор Киров /GO-RIDE KONA, който успя да запази за по-дълго добрата си форма в последните стартове за сезона, и стигна до тази позиция след много силно финално каране.

Трети се класира състезателят на RAM BIKES Иван Колев, който респектира още в квалификациите, а сега изостана от победителя с по-малко от седем секунди.

Непосредствено след него – четвърти - завърши съотборникът му Боби Крумов, който този път нямаше късмет – спука гума на квалификациите, а сега, по негово самокритично признание, допусна неточност в първата, по-стръмната и по-сложната част на трасето.

Павел Козарски /GO-RIDE KONA/ обаче е големият карък този път – той имаше много добра позиция преди финала, но в решаващото спускане бе сполетян от ред несполуки /и от техническо естество/ и завърши на повече от минута и половина от първия.

Андрей Димов /TrueRiders/ и Стивиан Гатев /GO-RIDE KONA/ се представиха пак доста солидно – съответно 5-и и 6-и /през 34 сек./, но със сигурност /и с основание/ амбициите им са по-големи.   

Един от онези, от които се очакваше стабилно каране след квалификациите – Руси Славов /Чета ++/, падна лошо на финала, но за радост всичко с него е наред. Жалко - поради тази нелепа /и болезнена/ злополука не видяхме и сега какво действително може Руси. Подобна, впрочем, бе съдбата и на Стиван Стефанов, и на Иван Клисурски и на други, но така е в този мъжки, ама много мъжки спорт.

Първи, и то убедително, в категорията „хард тейл“ /“твърдаци“/ е Димитър Мънев, а при мъжете над 30 години – Антон Настев, изпреварил с две секунди Дечко Груев /Four Twenty/ и с близо 4 – Димитър Белчев.

Накрая – бурни аплаузи за Христо Тодоров /True Riders/ - първенецът при юношите, който направи изумително, смело и красиво финално спускане покрай витошките борове и не само изпревари връстниците си, но регистрира и най-добрия резултат от всички участващи.   

И съвсем накрая – "отличниците" в петте категории получиха чудесни награди, сред които са и практичните ваучери за стоки от магизините на Maxbike.

 

След финала

Росен Ковачев: „Доволен съм от победата, разбира се. Постигнах я на трасе, в чието изграждане съм участвал. Радвам се, че Витоша отново стана арена на състезание по спускане. Дано така е и догодина“.

 

 

 

"Купонът" завърши, "купонът" продължава...

Снимка: maxbike.bg

 

 

Резултати

Финали

 

Жени /над 15 г./

1 20 Димитрова Ева Чета++ 3:04.08
2 21 Великова Йоанна Underground riders 3:59.37 55.29
3 102 Петрова Полина GRAVITY 4:06.80 1:02.72

 

Хартейл /"твърдаци", над 15 г./
1 49 Мънев Димитър 2:56.68
2 51 Велков Марио Bike House 3:10.52 13.84
3 75 Ангелов Алекс 3:17.07 20.39
4 62 Стойчев Мартин 3:18.75 22.07
5 94 Георгиев Николай 3:26.17 29.49
6 46 Христосков Николай DragZone 3:36.12 39.44
7 52 Апостолов Апостол 3:52.85 56.17
8 63 Зографов Георги 4:05.67 1:08.99
9 66 Маринов Захарин 4:06.74 1:10.06

 

Юноши /15-18 г./
1 72 Тодоров Христо TrueRiders 2:22.68
2 16 Нейчев Йоан Drag 2:28.28 5.60
3 71 Донев Йордан 2:37.30 14.62
4 61 Василев Йордан JORO DH SUPER TEAM 2:38.81 16.13
5 69 Соколов Емилиян Gravity 2:40.36 17.68
6 108 Димов Константин Free Riders United 2:40.51 17.83
7 5 Илков Валентин 2:45.73 23.05
8 57 Войнов Мартин LULIN DRIFT BMW CLUB 2:46.77 24.09
9 24 Асанов Ибрахим Underground Riders 2:48.33 25.65
10 100 Рангелов Теодоси Go-Ride-Kona 2:48.38 25.70
11 80 Мичев Калоян Mountain Hill 2:51.29 28.61
12 84 Каменов Мартин 2:54.48 31.80
13 17 Петков Владимир Extreme Motion 2:56.07 33.39
14 73 Божилов Симеон TrueRiders 2:56.32 33.64
15 59 Петков Йоан 2:59.51 36.83
16 35 Маджарски Христо 3:00.66 37.98
17 91 Халваджиев Николай 3:01.70 39.02
18 95 Infante Rafaelo Drag 3:01.78 39.10
19 8 Заранков Стивън 3:05.66 42.98

20 104 Великов Искрен 3:06.70 44.02
21 85 Герасимов Коста 3:08.20 45.52
22 13 Максимов Емил 3:09.78 47.10
23 107 Несторов Нестор 3:13.52 50.84
24 45 Димитров Орлин 3:13.90 51.22
25 10 Ангелов Денислав Extreme motion 3:14.23 51.55
26 27 Поповски Стефано Free Riders United 3:20.04 57.36
27 40 Юзиров Шери 3:21.14 58.46
28 6 Бориславов Христо Bike House 3:22.89 1:00.21
29 90 Метев Васил 3:23.51 1:00.83
30 3 Миленков Марио 3:27.60 1:04.92
31 36 Варчев Румен Mountain Hill 3:32.77 1:10.09
32 99 Георгиев Петър 3:57.12 1:34.44
33 74 Томов Мартин 5:17.50 2:54.82

 

Mъжe /над 30 г./
1 33 Настев Антон 2:46.37
2 30 Груев Дечко FourTwenty 2:48.39 2.02
3 68 Белчев Димитър 2:50.13 3.76
4 58 Митрев Димитър 2:50.59 4.22
5 88 Лозев Петър FourTwenty 2:52.85 6.48
6 96 Тодоров Любомир Drag 2:53.57 7.20
7 50 Ботушаров Арсени Fourtwenty 3:00.77 14.40
8 103 Димитров Атанас Black 3:02.45 16.08
9 109 Добрев Добромир Bike Ventures 3:05.17 18.80
10 38 Саръиванов Апостол 3:08.81 22.44
11 42 Лазаров Атанас FourTwenty 3:09.85 23.48
12 105 Божинов Георги FourTwenty 3:33.86 47.49
13 37 Пенчев Иван 3:47.35 1:00.98
14 87 Георгиев Боян 3:48.34 1:01.97

 

Mъже /над 19 г./
1 44 Ковачев Росен GRAVITY 2:23.19
2 89 Киров Тодор Go-Ride-Kona 2:26.12 2.93
3 29 Колев Иван RAM BIKES 2:30.08 6.89
4 32 Крумов Боби RAM BIKES 2:33.89 10.70
5 82 Димов Андрей TrueRiders 2:35.33 12.14
6 15 Гатев Стивиан GO RIDE KONA 2:35.67 12.48
7 76 Чакърски Владимир Gravity 2:37.11 13.92
8 31 Петров Александър RAM Factory Team 2:38.49 15.30
9 97 Христов Никола Drag 2:38.72 15.53
10 93 Пейчинов Явор FourTwenty 2:38.90 15.71
11 41 Найденов Красимир Свободно Измерение-Златица 2:40.48 17.29
12 34 Зафиров Иван 2:40.84 17.65
13 19 Дашев Явор Scott Bulgaria 2:43.27 20.08
14 48 Русев Александър Velos 2:45.67 22.48
15 92 Пейчинов Стоян FourTwenty 2:46.48 23.29
16 86 Мучхан Джоан 2:47.70 24.51
17 1 Стефанов Павел Bikes Center Team 2:48.80 25.61
18 23 Атанасов Никола True Riders 2:48.98 25.79
19 81 Александров Алек Four:Twenty 2:50.84 27.65
20 18 Атанасов Димитър TrueRiders 2:52.38 29.19
21 26 Милев Ивайло FourTwenty 2:55.65 32.46
22 98 Ангелов Благой 2:56.46 33.27
23 12 Станев Филип 2:57.31 34.12
24 22 Глухов Захари Underground riders 2:58.84 35.65
25 2 Георгиев Гьорги Bikes Center Team 3:02.96 39.77
26 47 Манчев Светослав Kona 3:10.77 47.58
27 25 Стоянов Денис Jester 3:18.72 55.53
28 79 Аладжов Евгени Industrial 3:18.88 55.69
29 65 Даков Васил Терлик Русе 3:20.35 57.16
30 77 Тонев Даниел 3:41.42 1:18.23
31 39 Малчев Свилен SmokeKings 3:42.80 1:19.61
32 11 Кушев Енчо 3:57.03 1:33.84
33 83 Амин Дидар Champions Factory 4:02.86 1:39.67
34 78 Козарски Павел Go-Ride-Kona 4:05.10 1:41.91
35 7 Иванов Кирил Bike House 4:12.42 1:49.23
36 54 Кираджийски Мирослав AGRO Dynamic 4:22.07 1:58.88
37 70 Тончев Владислав 5:26.82 3:03.63
38 67 Йотков Йотко 7:49.49 5:26.30

Нестартирали
53 Николова Тихомира

Незавършили
14 Цачев Цветан

56 Славов Руси Чета ++
60 Стефанов Стиван
64 Николов Димитър Free Riders United
101 Клисурски Иван GRAVITY

    

Коментари

MTB

[1] 2 3 4  ...16