Новини

Алек Бонев – четвърти на престижен турнир по крос кънтри в Румъния

Алек Бонев /18 г./ се класира на четвърто място на престижното състезание по крос кънтри Bucuresti MTB Race миналия уикенд при много силна конкуренция.

Трасето бе дълго 36 км – в естествения природен парк Вакарещи в румънската столица.

Кросът е своеобразен финал на всеки състезателен сезон в Румъния и по традиция в него участват най-добрите местни колоездачи и бегачи от чужбина. Заедно с медалите, победителите в отделните групи получиха и по едно младо дръвче, което след това засадиха в парка.

Представянето на Алек Бонев при юношите до 18 години може да бъде окачествено само с една дума: отлично. То е чудесен завършек на много силния за него сезон 2017 г., в който спечели 17 медала, а има и две четвърти места.

След този успех, Алек вече живее с амбицията да спечели догодина това авторитетно състезание, още повече, че отново ще се състезава в същата възрастова група.

Текст и снимки: Бисер Бонев, mtb-bg