Новини

МКОБ-север: На старт – 77 колоездачи от 15 тима от 10 държави

 

 

На старта на Международната колоездачна обиколка на България-север /МКОБ/ в София на 3 септември, неделя, в 12.30 ч. ще застанат 77 бегачи от 15 тима от 10 държави.

 

Сред тях са и четиримата от Nessebar Shockblaze, които получиха следните номера: 81. Александър Алексиев, 82. Иван Мухтаров, 83. Петър Чавдаров и 84. Онур Татар.

 

Капитанът на отбора, Александър Алексиев, е на 24 години а останалите са под 23.

 

В състава не е най-опитният – Стефан Христов, победител в Обиколката на България преди две години. Той се възстановява от тежка контузия, но все пак е в щаба на отбора и ще помага на треньора Койчо Шивиков и на Димитър Господинов, който този път е в ролята на механик.

 

Целта пред тима е ясна – етапна победа в надпреварите – север и юг. Това е по възможностите на момчетата, макар че конкуренцията няма да е слаба.

 

 

В предварителния стартов списък, в който са възможни незначителни промени в последния момент, виждаме бегачи от Украйна, Беларус, Румъния, Великобритания, а даже и от Република Южна Африка, които едва ли идват тук на разходка.

 

Сформиран бе и национален отбор на България, в който трима са основните фигури: републиканските шампиони: Николай Михайлов, който се състезава от години в Полша, и Радослав Константинов, както и победителят в Обиколката на България преди 10 години Евгени Балев. Останалите: Недко Лазаров, Теодор Русев и Денис Добрев  очевидно ще са в ролята на помагачи. От този тим очакваме да бъде в основата на битката за крайната победа и на север, и на юг.

 

Сред гламните им съперници ще са опитният украинец Виталай Бутс, който не само е карал по нашите състезателни пътища, но пред две години спечели и Обиколката на Черно море. Негови силни съотборници от Kolss са Сергей Лагкути и Андрий Василюк.

 

Балансиран и компактен изглежда и тимът на Мinsk, сред които са познатите Константин Климанков, Станислау Бажков и Евгени Собал, когото помним от миналогодишната Обиколка.

 

От българо-италианския отбор Uniero Trevigiani-Hemus” очакваме силни изяви от Станимир Чолаков и Михаил Михайлов, който е републикански шампион на "часовника" при 23-годишните. В състава са и трима млади чужденци.

 

От турския национален отбор, воден от родения в България Мерт Мутлу, се спираме на името на опитните Серкан Балкан, а от британците очакваме да не са само пълнеж в колоната.

 

Първият етап е днес, 3 септември: София – Троян, 160.8 км.

 

Планински маршрут, с пет категоризирани височини, като най-голямото предизвикателство е преминаването на Балкана през Троянския проход /Беклемето/.

 

Ще има и два премийни спринта за активност – в Пирдоп /62 км от старта/ и в с. Розино /105 км/, както и специална премия от 300 лв. в с. Долно Камарци на името на победителя в Обиколката на България през 1972 г. Иван Попов.

 

Колоната би трябвало да финишира в Троян около 17 ч.           

 

МКОБ-север (409.1 км)

 

I етап - София - Троян - 3 септември – 160.8 км

II етап - Троян - Плевен - 4 септември - 66 км

III етап - Плевен - Свищов - 4 септември – 71.3 км

IV етап - Свищов - Елена - 5 септември - 111 км

 

6 септември - почивен ден в Елена

 

МКОБ-юг (480.7 км)

 

1 етап - Елена - Ивайловград - 7 септември - 235 км

II етап - Ивайловград - Стара Загора - 8 септември – 147.5 км

III етап - Стара Загора - Пловдив - 9 септември - 98,2 км

 

                                                                          СТАРТОВ ЛИСТ

 

 BCP    SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT                             NESSEBAR SHOCKBLAZE   BUL

 

   1       ASADOV Elchin                                                                     81      ALEKSIEV Aleksandar                 

   2       MIKAYILZADE Musa *                                                           82      MUHTAROV Ivan *                     

   3       ALIZADA Elgun *                                                                   83      CHAVDROV Petar *                    

   4       GAHRAMANLI Kanan *                                                         84      TATAR Onur *                           

 

     DARE VIATOR PARTIZAN (SRB)                                               DRAG-LEVSKI            BUL

 

  11      JOVANOVIĆ NebojšA                                                             91      RADOSLAVOV Kiril                    

  12      DANAILOVIC Marko                                                               92      ASENOV Dean *                        

  13      KALABA Dusan *                                                                     93      MIHAYLOV Doncho *                  

  14      STAFANOVIC Stefan                                                               94      PEYCHEV Spass *                     

  15      ILIĆ Ognjen *                          

                                                                                          

  KLS    KOLSS CYCLING TEAM      UKR                                         STEAULA    ROU                                                                                                            

                                                                                                              101     CRISTA Daniel                          

  21      BUTS Vitaliy                                                                              102     HORVATH Roland *                   

  22      LAGKUTI Sergiy                                                                        103     PLESEA Valentin                       

  23      PREVAR Oleksandr                                                                   104     LEONARD Barbu *                      

  24      SOLTASIUK Vladyslav *                                                             105     BIDILICI Andrei.Cosmin              

  25      LLIBERT Sendros.Juve               

  26      VASYLYUK Andriy                                        

 

                                                                                                        TZAR SIMEON                     BUL

                                                                                                         111     HRISTOV Hristo                   

MCC  MINSK CYCLING CLUB      BLR                                          112     DIMOV Plamen                         

  31      KLIMIANKOU Kanstantsin                                                   113     GENOV Nikolay *                      

  32      BAZHKOU Stanislau                                                            114     AZHI Ivan *                              

  33      IVASHKIN Anton *                                                                115     BEEV Adriyan *                         

  34      SOBAL Yauhen                         

  35      GOLOVASH Oleksandr                                   

36      VORGANOV Eduard                

                                                                                                          TURKISH NATIONAL TEAM         TUR

                                                                                                             121     DILEK Halil.Ibrahim *                  

                                                                                                             122     BALKAN Serkan                        

UNI    UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS  BUL                                     123     YILMAZ Yunus.Emre *                 

  41      CHOLAKOV Stanimir                                                               124     KOKLU Mustafa *                       

  42      MIHAILOV Mihail *                                                                   125     TIRYAKI Oguzhan *                    

  43      ANDREEV Yordan                     1                                            126     SAMLI Ferit.Can                        

  44      RAVANELLI Simone *                 

  45      TIVANI.PEREZ German.Nicolas *                                   TCT    TUSNAD DRAG CYCLING TEAM ROU

  46      MUÑOZ  Matias  *                                                             131     TANOVITCHII Nicolae                 

                                                                                                      132     LEZICA Facundo.Gabriel             

 BULGARIAN NATIONAL TEAM   BUL                                       133     LASZLO Peter *                         

  51      KONSTANTINOV Radoslav                                              134     BARTHA CSABA                        

  52      MIHAYLOV Nikolay                                                           135     KRASNOV Leonid                      

  53      LAZAROV Nedko                      

  54      GERGANOV Evgeni                                                     CATFORD BANKS               GBR

  55      RUSEV Teodor                                                              141     FOX Will                                 

  56      DOBREV Denis *                                                          142     FERGUSON Callum  *                 

                                                                                                  143     CARPENTER Lawrence               

           KOBANYA CYCLING TEAM HUN                                144     FOWLER George                      

  61      BERTALAN Balazs.Karoly *                                          145     JOBBER James                         

  62      MORICZ Daniel *                                                          146     PYM George                            

  63      LÓKI Bence                             

  64      BERNARD Bence                      

  65      MOLNAR Istvan                        

          

LEADOUT ASPIRE

  71      HATTINGH Jarrod *                   

  72      MUNTON Byron *                      

  73      POULTON Jared                      

  74      VAN.NIEKERK Aidan *                

 

 

Коментари

Шосе / Обиколка на България

[1] 2 3 4  ...13