Новини

Преслав Балабанов спечели купата „Васил Левски” при юношите /мл. в./

Подиумът при юношите младша възраст: с купата - Преслав Балабанов /"Несебър-Дием спорт"/ , вляво - Йордан Петров /втори/ и Иво Тофтев /"Черноморец", Бургас/

Снимка: Цветелина Бижева

Преслав Балабанов /„Несебър-Дием спорт”/ спечели купата на шосе "Васил Левски" при юношите /мл. в./, а Александър Алексиев /Nessebar Shockblaze/ е втори при мъжете. И двамата - с велосипеди Shockblaze.

Подиумът при мъжете

Двудневният пробег, организиран по повод 180-ата годишнина от рождението на Апостола, стартира в Карлово и завърши в Ловеч вчера. Състезанието бе под патронажа на председателя на Народното събрание Димитър Главчев, който също участва в него – във втория етап, от с. Къкрина до финала пред паметника на Левски в Ловеч.

Председателят на Народното събрание Димитър Главчев награждава победителя при мъжете - Станимир Чолаков /Unieuro Trevigiani-Hеmus 1896, Троян/

Снимка: Sportal.bg

КЛАСИРАНЕ

Мъже - 1. Станимир Чолаков /Unieuro Trevigiani-Hеmus 1896/, 2. Александър Алексиев /Nessebar Shockblaze/, на 5 сек, 3. Михаил Михайлов /Unieuro Trevigiani-Hеmus 1896/, на 1:30 мин.

Жени - Веска Иванова

Юноши старша възраст - Мартин Папанов /„Лястовица”, Казанлък/.

Юноши младша възраст - Преслав Балабанов /„Несебър-Дием спорт"/

Мастърс: до 39 г. - Галин Славев /Казанлък/

До 49 г. - Калоян Колев /Ловеч/

До 59 г. - Ивелин Милчев /Ловеч/

До 60 г. - Георги Димитров

Председателят на парламента Димитър Главчев връчи наградите на най-добрите заедно с кметицата на Ловеч Корнелия Маринова, с областния управител Георги Терзийски и със заместник-кметовете на Троян и Карлово – съответно Поля Димова и Стойо Карагенски.

Преди връчването на купите състезателите и официалните лица поднесоха цветя пред паметника на Апостола.

„С това състезание изразяваме своята почит към делото на Левски”, каза Корнелия Маринова на церемонията по награждаването.

„Това е чудесна инициатива, в която участвах с удоволствие”, каза Димитър Главчев.