Новини

Александър Алексиев спечели критериума в Божурище

Александър Алексиев /Nessebar Shockblaze/ - неизменно в челото на колоната

Снимка: facebоok

Александър Алексиев от Nessebar Shockblaze спечели убедително критериума за мъже в Божурище в събота за купата „Драг” - 33 обиколки на трасе от 1.3 км /42.9 км/.

Класирането ставаше по точки, след спринтове на всяка трета обиколка.

Сашо събра 40 точки, изпреварвайки с 10 втория – Рубен Габриел Рамос от румънския Tushnad Drag, и със 24 – третия, Мариус Корбиер от френския „Maртиг”.

С тази победа и с третото място на критериума в София в петък /за купата „Долчини и Димитър Котев”/, Сашо стана неофициален комплексен първенец в най-авторитетната група от двата поредни турнира. Сега той ще съсредоточи вниманието си към защита на републиканската си титла в индивидуалното бягане по часовник.

Георги Караденизов от „Несебър-Дием спорт”, който също кара велосипед Shockblaze, завърши пети при момчетата от старшата възраст /12 обиколки/ с пет точки. Победата пак спечели тазгодишният републикански шампион Габриел Грозев от „Загорец” - 19 т.

При юношите старша възраст /27 обиколки/ балканският шампион за миналата година Даниел Иванов взе само една точка, която му стигна за седмото място в класирането, оглавено и сега твърдо от казанлъчанина Мартин Папанов с 49 т.

Снимки: Зорница Стефанова

Също на седмо място, но при юношите младша възраст /21 обиколки/, е Стивън Камбуров /”Несебър-Дием спорт”/ с пет точки; съотборниците му: Иван Христов - девети с четири точки, а Калоян Тачев - 20-и, без точки.

В тази група първи е бургазлията Иво Тофтев /”Черноморец”/ с 14 точки. Толкова има и Йордан Петров от „Сините камъни” /Сливен/, но той отстъпи първенството във финалния спринт.

С втора купа при най-малките момчета и момичета /9 обиколки/ е състезателката на „Драг” Ивана Тонкова, този път с актив от 21 точки.

Казанлъшките колоездачи от категория „мастерс” /21 обиколки/ не допуснаха някой друг да доминира, но сега първи с 34 т. се класира Петър Минчев, с девет точки повече от победилия в София негов съотборник от „Шампион” Стефан Кушлев, а трети е македонецът Зоран Ристовски /Velo M MKD/ с 13 т.