Новини

ЧКЛ „Спринт”, 7. кр.: Става напечено и при по-големите момчета

 

Мартин Маринов /"Янтра-Исполин", Габрово/ пресича първи финала при момчетата старша възраст 

 

Седмият кръг на Черноморската колоездачна лига „Спринт” - за купата „Дием спорт” в с. Трилистник /Пловдивско/, донесе първа победа на габровеца Мартин Маринов при момчетата старша възраст.

 

С това бегачът на „Янтра-Исполин” прекъсна хегемонията на Габриел Грозев от „Загорец” /Нова Загора/ – неизменно първи в предишните кръгове, а сега втори, и се изкачи на трето място в генералното класиране, след като спечели два от трите спринта за точки. Докато новозагорецът е вече недостижим за крайната победа, то борбата за второто място остава открита – между Мартин Маринов и Георги Караденизов /"Несебър-Дием спорт/ - сега трети.

 

При момчетата от младшата възраст дребничкият Стефан Йовевски от „Хемус 1896” /Троян/ отново показа, че е бая „едричък” на състезателното трасе и укрепи по убедителен начин позициите си на водач, спечелвайки и тази купа.

 

При момичетата младша възраст Дара Рангелова /”Драг”, София/ държи твърдо първенството и със сигурност ще спечели и голямата купа на Лигата за 2017 г. 

 

 

Поредният победен финал на Дара Рангелова от "Драг" при най-малките "дами"

 

При „каките” от старшата възраст пък Ивана Тонкова от „Драг” /София/ отстъпи първото място в Трилистник на съотборничката си Анна Филипова и въпреки че тя, Анна, излезе втора в генералното класиране, ще продължи до последно спора за „среброто” с Преслава Петкова /”Хемус”/, с която имат еднакъв актив от точки - по 11.

 

 

Госпожици "Победа" от "Драг" - Ивана Тонкова /вляво/ и Дара Рангелова, са в много добро настроение с лидерските фланелки с морското конче на ЧКЛ "Спринт"    

 

В надпреварата за купата „Дием спорт” отново бяха включени и юношите младша възраст, което й добави стил, качество и емоция.

 

 

Победата спечели Йордан Петров /”Сините камъни”, Сливен/. 

 

В първите два спринта упоритият и постоянен в изявите си сливналия бе изпреварен от Стивън Камбуров /Нес-Д. сп/, но после се наложи в останалите два спринта. Оспорван и красив сблъсък, който треньорите могат да използват за илюстрация при урок по тактика на бягане в критеиуми. 

      

Още няколко съществени подробности за състезанието в петък, 26 май.

 

Трасето на критериума бе дълго 1.4 км – равнинно, добре обезопасено. Момичетата и момчетата от младшата възраст го изминаха по шест пъти /с два спринта за точки/, по-големите момчета – девет пъти /три спринта/, а юношите - 12 пъти /четири спринта/.

 

 

Броят на състезателите в Лигата расте; продължава и радващата тенденция да се появяват нови бегачи, като някои дебютанти веднага дръзват  да вземат точки.

   

 

Домакините от Трилистник отново – за четвърти пореден път, приеха топло и сърдечно колоездачите. Местният танцов състав „Тракийче” изнесе кратка програма на площада, завършила ефектно с обсипване на спортистите с дъхави листенца от рози.

 

 

Танцовият състав "Тракийче" от с. Трилистник приветства колоездачите

 

Кметът на селото, Мирчо Петров, както всяка година, приветства бащински бъдещите шампиони. С мили насърчителни думи към тях се обърна и кметът на пловдивския район „Марица” Димитър Иванов, а семейство Минка и Динко Георгиеви, собственици на тамошната фирма - производителка на спортни облекла „Дием спорт”, пред чиито цехове без и старт/финалът, предпочете да „говори” посредством множество подаръци.

 

 

Любезните домакини от Трилистник: от ляво надясно - Мирчо Петров, Динко Георгиев, Минка Георгиева, и Димитър Иванов 

 

Последният, осми кръг, от тазгодишната верига на ЧКЛ „Спринт” ще се състои на 22 юни 2017 г. в Обзор, когато ще бъдат раздадени купите и медалите на победителите в петия й сезон.

 

 

Иван Христов от "Несебър-Дием спорт" си стяга колелото Shockblaze за старта, а мама и татко са готови веднага да помогнат, ако се наложи 

 

КЛАСИРАНЕ ЗА КУПА „ДИЕМ СПОРТ”, 7. КРЪГ

  

МОМИЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

 

1. Дара Рангелова /Драг/

2. Кристияна Димова /Печ/

3. Ани Бакърджиева /Нес-Д. сп./

 

МОМИЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

 

1. Анна Филипова /Драг/

2. Ивана Тонкова /Драг/

3. Преслава Петкова /Хем/

4. Елис Кларк /Печ/

 

МОМЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

 

1. Стефан Йовевски /Хем/     

2. Мирчо Мъглижанов /Ц. Сим/     

3. Койчо Митев /Заг/                     

4. Радослав Грънчаров /Хем/             

5. Мариян Грудов /Печ/

6. Стоян Шукалов /Драг/               

7. Радостин Златев /Заг/

8. Стилиян Михнев /С. кам/          

9. Тома Зафиров /Нес-Д. сп./

10. Виктор Минков /Нес-Д. сп./               

 

МОМЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

 

1. Мартин Маринов /Ян-Исп/        

2. Габриел Грозев /Заг/                  

3. Георги Караденизов /Нес-Д. сп./           

4. Даниел Данчев /Драг/  

5. Георги Теодосиев /Печ/

6. Атанас Лазаров /Печ/

7. Марин Колев /Ян-Исп/

8. Йоан Донев /Нес-Д. сп./

9. Вълко Хрисков  /Ян-Исп/                     

10. Иван Бонев /С. кам/                   

                  

ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

 

1. Йордан Петров /С. кам/

2. Стивън Камбуров /Нес-Д. сп./

3. Валентин Георгиев /Драг/

4. Гавраил Стефанов /Ян-Исп/

5. Калоян Тачев /Нес-Д. сп./

6. Иван Христов /Нес-Д. сп./

 

ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ СЛЕД 7. КРЪГ

 

МОМИЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

1. Дара Рангелова /Драг/                  25 т.

2. Ани Бакърджиева /Нес-Д. сп./      15

3. Калина Спасова /Драг/                  5

4. Кристияна Димова /Печ/                3

5. Стефания Атанасова /Драг/           1

 

МОМИЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

1. Ивана Тонкова /Драг/           23

2. Анна Филипова /Драг/          11

3. Преслава Петкова /Хем/      11

4. Анелия Кирова /Драг/           3

5. Таня Александрова /Драг/    1

 

МОМЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

1. Стефан Йовевски /Хем/                     66

2. Койчо Митев /Заг/                             57 

3. Мирчо Мъглижанов /Ц. Сим/             50

4. Стоян Шукалов /Драг/                       47

5. Стилиян Михнев /С. кам/                   45

6. Никола Илиев /Вн/                            27

7. Радостин Златев /Заг/                       26

8. Веселин Галинов /С. кам/                  12

9. Петър Камбуров /Заг/                        10

10. Димитър Петров /Драг/                    10

11. Йоан Станков /Ц. Сим/                      9

12. Радослав Грънчаров /Хем/                7

13. Стоян Маринов /Заг/                         7

14. Александър Стоянов /Вн/                  7

15. Мариян Грудов /Печ/                         6

16. Тома Зафиров /Нес-Д.сп./                 6

17. Габриел Тотев /Ян-Исп/                     6

18. Светлозар Иванов /Ян-Исп/               2

19. Велико Зафиров /Нес-Д.сп./              2 

20. Виктор Минков /Нес-Д. сп./               1

 

МОМЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

1. Габриел Грозев /Заг/                         82

2. Георги Караденизов /Нес-Д. сп./       60

3. Симеон Петков /Хем/                       47   

4. Мартин Маринов /Ян-Исп/                42

5. Даниел Данчев /Драг/                      35

6. Иван Бонев /С. кам/                         27

7. Кристиян Балкански /Вн/                 24

8. Йоан Донев /Нес/                            19

9. Стефан Христов /Драг/                    12

10. Георги Теодосиев /Печ/                    6

11. Марин Колев /Ян-Исп/                      6

12. Атанас Лазаров /Печ/                       5

13. Мартин Христов /Ян-Исп/                 5

14. Димитър Стамболиев /Черн/             5

15. Мустафа Мустафов /Ян-Исп/            5

16. Александър Ангелов /Свлгрд/          4

17. Илия Костов /Нес-Д.сп./                   4

18. Александър Василев /Ц. Сим/          3

19. Атанас Феимов /Нес-Д. сп./              3

20. Дейвид Огледалов /Нес-Д.сп./          2

21 Вълко Хрисков /Ян-Исп/                     2

22. Денис Серджан /Доб/                        1

 

Коментари

Шосе / Черноморска лига "Спринт"

[1] 2 3 4  ...14