Новини

ЧКЛ „Спринт”, 6. кр.: Стефан Йовевски затвърди водачеството си

 

 

Стефан Йовевски /"Хемус 1896", Троян/ е с фланелката на водач в генералното класиране при по-малките момчета. На подиума до него са Радостин Златев /"Загорец", Нова Загора, втори, вляво/ и Мирчо Мъглижанов /"Цар Симеон, Пловдив/

 

Стефан Йовевски /”Хемус 1896”, Троян/ защити лидерската си позиция при момчетата младша възраст в 6. кръг от Черноморската колоездачна лига „Спринт” – за купа „Сливен” днес.

 

При по-големите момчета статуквото в генералното класиране, белязано от безопелационно силната езда на новозагореца Габриел Грозев, бе запазено.

 

Докато това, второто, все пак бе очаквано, то по-интересното беше дали постъпателното движение напред - старт след старт този сезон - на Йовевски, ще се потвърди.

 

Така и стана – той взе втората си поредна победа в Лигата, остана на върха, но вече е с аванс от пет точки пред втория – Койчо Митев /”Загорец”, Нова Загора/.

 

Койчо този път остана непосредствено под стълбичката на победителите – четвърти, изпреварен от съотборника си Радостин Златев /втори/ и от Мирчо Мъглижанов /”Цар Симеон”, Пловдив/, което потвърждава тенденцията в тази група нещата да остават недотам предвидливи.

 

 

Подиумът при момчетата от старшата възраст: на най-високото стъпало е победителят Габриел Грозев /"Загорец"/, най-вляво е Симеон Петков /"Хемус 1896"/, трети е Георги  Караденизов /"Несебър-Дием спорт", а най-вдясно е Даниел Данчев /"Драг", 4-ти/ . Те току-що са получили награди от организатори на състезанието   

Снимки: КК "Хемус 1896", Троян  

 

Това, както споменахме, не се отнася за представянето на Габриел Грозев, който има вече комфортна преднина от 20 точки пред втория -  Георги Караденизов /Нес/, и ако така върви и занапред, голямата купа му е в кърпа вързана.

 

Тук интригата се отмества естествено към спора за другите призови места, за които с основание претендират не  един, а няколко бегачи: освен споменатият Георги, още – Симеон Петков /”Хемус 1896”/, Мартин Маринов /Ян-Исп/, Даниел Данчев /”Драг”/, Иван Бонев /”Сините камъни”, Сливен/, а е възможно и други да се присъединят към спора.  

 

Накрая – няколко думи за това любопитно състезание. То се състоя на авиопистата край Сливен при традиционния акомпанимент на прословутия местен вятър и бе в две части – критериум /на трасе от 1.5 км, съответно 6 и 12 обиколки за двете групи/, и индивидуално бягане по часовник /съответно на 3 и 5 км/. Класирането – комплексно, от двете дисциплини.

 

Момичетата почиваха в този кръг.

 

КЛАСИРАНЕ ЗА КУПА „СЛИВЕН”, 6. КРЪГ

  

МОМЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

1. Стефан Йовевски /Хем/           

2. Радостин Златев /Заг/             

3. Мирчо Мъглижанов /Ц. Сим/     

4. Койчо Митев /Заг/                     

5. Стоян Шукалов /Драг/               

6. Никола Илиев /Вн/                    

7. Стилиян Михнев /С. кам/          

8. Йоан Станков /Ц. Сим/              

9. Габриел Тотев /Ян-Исп/             

10. Петър Камбуров /Заг/              

 

МОМЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

1. Габриел Грозев /Заг/                  

2. Симеон Петков /Хем/                

3. Георги Караденизов /Нес/           

4. Даниел Данчев /Драг/                    

5. Мартин Маринов /Ян-Исп/        

6. Кристиян Балкански /Вн/          

7. Йоан Донев /Нес/                      

8. Иван Бонев /С. кам/                   

9. Александър Василев /Ц. Сим/     

10. Стефан Христов /Драг/            

 

ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ СЛЕД 6. КРЪГ

 

МОМЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

1. Стефан Йовевски /Хем/                  54

2. Койчо Митев /Заг/                           49

3. Стоян Шукалов /Драг/                     42

4. Стилиян Михнев /С. кам/                 42

5. Мирчо Мъглижанов /Ц. Сим/            40

6. Никола Илиев /Вн/                           27

7. Радостин Златев /Заг/                     22

8. Веселин Галинов /С. кам/                12

9. Петър Камбуров /Заг/                       10

10. Димитър Петров /Драг/                   10

11. Йоан Станков /Ц. Сим/                      9

12. Александър Стоянов /Вн/                 7

13. Стоян Маринов /Заг/                         7

14. Габриел Тотев /Ян-Исп/                     6

15. Тома Зафиров /Нес/                          4

16. Светлозар Иванов /Ян-Исп/               2

17. Велико Зафиров /Нес/                       2 

 

МОМЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

1. Габриел Грозев /Заг/                       72

2. Георги Караденизов /Нес/               52

3. Симеон Петков /Хем/                      47   

4. Мартин Маринов /Ян-Исп/               36

5. Даниел Данчев /Драг/                     28

6. Иван Бонев /С. кам/                        26

7. Кристиян Балкански /Вн/                 24

8. Йоан Донев /Нес/                            16

9. Стефан Христов /Драг/                    12

10. Мартин Христов /Ян-Исп/                5

11. Димитър Стамболиев /Черн/            5

12. Мустафа Мустафов /Ян-Исп/          5

13. Александър Ангелов /Свлгрд/         4

14. Илия Костов /Нес/                           4

15. Александър Василев /Ц. Сим/        3

16. Атанас Феимов /Нес/                      3

17. Дейвид Огледалов /Нес/                 2

18. Марин Колев /Ян-Исп/                     2

19. Денис Серджан /Доб/                      1

 

Коментари

Шосе / Черноморска лига "Спринт"

[1] 2 3 4  ...14