Новини

ЧКЛ „Спринт”, 4. кр.: Нов водач при по-малките момчета

 

Отличниците от Свети Влас - бегачите на "Загорец" /Нова Загора/. С лидерските фланелки -  Габриел Грозев /в средата/ и Койчо Митев 

 

Критериумът за купата „Свети Влас” в едноименното градче, 4. кръг от Черноморската колоездачна лига „Спринт”, излъчи нов водач в генералното класиране при момчетата младша възраст – Койчо Митев от „Загорец” /Нова Загора/.

 

 

Подиумът при момчетата от младшата възраст

 

Той за втори пореден път тази година бе най-бърз – сега по обичайното трасе край морето в Свети Влас, дълго 1.3 км, и така се изравни по точки в генералното класиране със Стилиян Михнев /”Сините камъни”, Сливен/, който завърши трети.

 

И двамата имат по 32 точки, но по-„прясната” победа на новозагореца го издигна на върха, а Михнев вече е първият му подгласник.

 

Втори след шестте обиколки с два спринта в Свети Влас финишира Стефан Йововски /„Хемус 1896”, Троян/ и с това той зае третата позиция в генералното класиране.

 

За отбелязване са още три факта: първите двама в тази група досега – Стоян Шукалов /”Драг”, София/ и Мирчо Мъглижанов /”Цар Симеон”, Пловдив/, не се явиха на старт и отпаднаха от призовата тройка; само четирима бегачи успяха да вземат точки в Свети Влас, но пък записахме нови имена в протоколите.

 

Очевидно е, че при по-малките момчета ще става все по-оспорвано, което, без съмнение, ще се отрази благоприятно на качеството.

 

При момичетата имаше доста „елитни” отсъствия, но по уважителни причини, затова поставяме ударението на същественото: по пет точки към актива си прибавиха Ани Бакърджиева /”Несебър-Дием спорт”/ при момичетата от младшата възраст, с които тя вече е само на крачка от лидерката Дара Рангелова /”Драг”, и Преслава Петкова /”Хемус 1896”/ при каките, с които тя пък се изкачи втора в генералното класиране. Във всеки случай при амбициозните госпожици и от двете групи ще настъпят промени, след като още на следващия старт – в Нова Загора, се очаква да стартират всички фаворитки.

 

 

Габриел Грозев /Заг/ - безапелационният лидер при момчетата от старшата възраст

 

Габриел Грозев /”Загорец”, Нова Загора/ потвърди отличната си форма при момчетата от старшата възраст, взе очакваната поредна победа, спечелвайки и четирите спринта и „легитимира” още по-убедително възхода на бегачите от прословутата новозагорска школа.

 

Втори и трети са съответно Георги Караденизов /”Несебър”/ и Симеон Петков /”Хемус”, Троян/, с което желязната тройка в генералното подреждане става още по-желязна.

 

 

Най-добрите момчета старша възраст

Снимки: Койчо Шивиков

 

Любопитното тук е, че доста бегачи – 18, са вземали точки досега, а в Свети Влас записахме имената и на нови участници. Много добра тенденция!

 

Следващият, 5. кръг от ЧКЛ "Спринт" е в Нова Загора на 6 май от 11 ч.

 

 

КЛАСИРАНЕ ЗА КУПА „СВЕТИ ВЛАС”, 4. КРЪГ

 

 

МОМЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

1. Койчо Митев /Заг/ 

2. Стефан Йовевски /Хем/

3. Стилиян Михнев /С. кам/             

4. Радостин Златев /Заг/

5. Никола Илиев /Вн/

6. Веселин Галинов /С. кам/

7. Тома Зафиров /Нес/

8. Александър Стоянов /Вн/

9. Велико Зафиров /Нес/

 

 

МОМЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

1. Габриел Грозев /Заг/                   

2. Георги Караденизов /Нес/            

3. Симеон Петков /Хем/   

4. Иван Бонев /С. кам/

5. Йоан Донев /Нес/

6. Димитър Стамболиев /Черн/

7. Кристиян Балкански /Вн/

8. Атанас Феимов /Нес/

9. Дейвид Огледалов /Нес/

10. Илия Костов /Нес/

                

 

ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ СЛЕД 4. КРЪГ

 

 

МОМИЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

1. Дара Рангелова /Драг/               15 т.

2. Ани Бакърджиева /Нес/              14

3. Калина Спасова /Драг/                2

 

МОМИЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

1. Ивана Тонкова /Драг/               15 

2. Преслава Петкова /Хем/             7

3. Анна Филипова /Драг/                6

4. Анелия Кирова /Драг/                3

5. Таня Александрова /Драг/          1

 

МОМЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ

 

1. Койчо Митев /Заг/                         32 т.

2. Стилиян Михнев /С. кам/                32

3. Стефан Йовевски /Хем/                  30

4. Стоян Шукалов /Драг/                    28 

5. Мирчо Мъглижанов /Ц. Сим/            25

6. Никола Илиев /Вн/                         22

7. Веселин Галинов /С. кам/               12

8. Димитър Петров /Драг/                   10

9. Радостин Златев /Заг/                      9

10. Александър Стоянов /Вн/               7

11. Петър Камбуров /Заг/                    7

12. Тома Зафиров /Нес/                       4

13. Стоян Маринов /Заг/                      4

14. Габриел Тотев /Ян-Исп/                  3

15. Светлозар Иванов /Ян-Исп/             2

16. Йоан Станков /Ц. Сим/                   2

17. Велико Зафиров /Нес/                    1  

 

МОМЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ

 

1. Габриел Грозев /Заг/                      48 т.

2. Георги Караденизов /Нес/               36

3. Симеон Петков /Хем/                      30

4. Иван Бонев /С. кам/                        20

5. Мартин Маринов /Ян-Исп/                20

6. Кристиян Балкански /Вн/                 19

7. Даниел Данчев /Драг/                      15

8. Йоан Донев /Нес/                            12

9. Стефан Христов /Драг/                      9

10. Димитър Стамболиев /Черн/             5

11. Илия Костов /Нес/                           4

12. Александър Ангелов /Свлгрд/           4

13. Атанас Феимов /Нес/                        3

14. Дейвид Огледалов /Нес/                   2

15. Марин Колев /Ян-Исп/                     2

16. Денис Серджан /Доб/                      1

17. Александър Василев /Ц. Сим/           1

18. Мартин Христов /Ян-Исп/                 1

 

 

 

 

Коментари

Шосе / Черноморска лига "Спринт"

[1] 2 3 4  ...14