Новини

ЧКЛ „Спринт”: Последният старт за сезона е за купата „Дием спорт”

 

 

 

Четвъртият сезон на Черноморската колоездачна лига „Спринт” ще завърши с  критериуми за момчета /две възрасти/ и юноши /мл. в./ за купата „Дием спорт” - в с. Трилистник на 14 октомври.

 

Официалното откриване на състезанието е от 13.45 ч на площада на селото, което в този ден – Петковден, отбелязва традиционния си  празник. Домакините се надяват, че със своите изпълнения младите колоездачи от всички краища на България ще допринесат за доброто настроение на жителите и на гостите на пловдивското село.

 

Сигурни сме, че така ще стане, още повече, че финалните сблъсъци ще определят окончателно кои бегачи ще се класират в челото на генералното подреждане за сезона в трите възрастови групи.

 

Трасето, чийто старт/финал ще е пред главния вход на фабриката за спортни екипи „Дием спорт”, дала името си на купата, е равнинно; обиколката е дълга 1350 м и ще бъде изминавана различен брой пъти. Момчетата от младшата група ще направят шест обиколки, момчетата от старшата група – девет, а юношите младша възраст – 15. Всяка трета обиколка, както обикновено, ще е спринтова и ще носи точки за класиране за купата.

 

След критериумите сезон 2016 на Черноморската лига „Спринт” ще бъде закрит тържествено, като първенците във всяка група ще получат купи, подгласниците им - съответно сребърни и бронзови медали, а най-добрите десетима в крайното подреждане от всички възрасти – ваучери и подаръци от главния спонсор на Лигата – Велосипеди „Спринт” от холдинга „Макс Европа”.

 

Как изглежда челото на генералното класиране в трите групи преди заключителния девети кръг.

 

Момчета младша възраст

 

1. Симеон Петков /Хем/                          49 т.

2. Иван Бонев /С. кам/                             38

3. Любомир Бакърджиев /Нес/                22

4. Николай Недев /Ян-Исп, Гб/                22

5. Йордан Ангелов /Нес/                          14

6. Стефан Христов /Драг, Сф/                 10

 

Момчета старша възраст

1. Йордан Петров /С. кам/                            91 т.

2. Денис Искрев /Нес/                                   74

3. Габриел Грозев /Заг/                                 62

4. Петър Димитров /Нес/                               47

5. Валентин Стефанов /Ян-Исп/                   44

6. Денис Рустемов /Ц. Сим/                          36

 

Юноши младша възраст

1. Янис Маринов /Доб/                             82 т.

2. Даниел Иванов /Нес/                            62

3. Митко Тодоров /Нес/                             55

4. Иво Тофтев /Черн/                                42

5. Цветомир Бончев /Доб/                         36

6. Тошко Балабанов /Нес/                         34

Коментари

Шосе / Черноморска лига "Спринт"

[1] 2 3 4  ...14