Новини

65. Обиколка на България: Стефан Христов няма да защитава титлата си

 

Стефан Христов не се е възстановил напълно от падането си в общия старт на Олимпиадата в Рио де Жанейро и няма да може да защитава титлата си от миналата година в Обиколката на България.

 

 Това стана ясно на техническата конференция за състезанието днес следобед в щаба му в столичния хотел „Рамада”.

 

На нея председателят на Българския колоездачен съюз Евгений Димитров поздрави водачите на отборите и треньорите, пожела успех на състезателите и изрази увереността си, че всички ще се чувстват добре в България.

 

Комисарят от Международния колоездачен съюз, словенката Невенка Среш, и нейният български колега от съдийския апарат, националният комисар Любослав Венков, направиха разяснения по правилника на състезнието и маршрута.

 

В обявения предваритено стартов списък има и други промени. Няма да видим например украинеца Денис Костюк от континенталния тим „ИСД Жорби” /Донецк/, който е карал и в трите най-големи обиколки в света – на Франция, Италия и Испания.

 

От тима на „Цар Симеон” /Пд/ отпада Велизар Фурлански, а в в националния отбор на Сърбия са  включени трима нови бегачи, вместо заявените предварително.

 

Иначе в София пристигнаха всичките 16 тима /три са българските/ и въпреки тези неочаквани /до известна степен/ отсъствия и промени, състезанието между тези 93-ма бегачи обещава да е качествено.

 

Лидер на турския континентален отбор „Брисаспор” е настоящият ни републикански шампион Георги Георгиев, а в шесторката на украинския „Колсс” са познатите и от нашите шосета Виталий Бутс /победител в Черноморската обиколка през 2015-а, и Михайло Кононенко – трети преди три години в Обиколката на България.

 

В колоната е и неуморният Евгени Балев от Nesebar Shockblaze, който ще запише 14-отото си поредно участие в нашето най-авторитетно колоездачно състезание, в което триумфира през 2007 г. До него е младият му съотборник Александър Алексиев, който вероятно с голямо нетърпение и със силна тръпка очаква предпоследния етап, с финал в родния му Мъглиж.

 

Респектиращ е и екипът на казахстанците от „Вино Форевър”, в който са добрите познайници на българската публика - Александър Шушемоин /най-добрият катерач в Обиколката през 2013-а/, вторият миналата година тук, 23-годишният Олег Земляков, спечелил през този сезон Обиколката на Филипините, и Жандос Бижигитов, който се класира втори на миналогодишната Черноморска обиколка,  а през този сезон е втори в Обиколката на Тайланд.

 

Утре, 28 август, неделя, от 11 ч започва представянето на състезателите на площад „Народно събрание”; в 12 ч ще бъде даден официалният старт, а т. нар. „остър” старт /летящ/ е половин час по-късно на бул. „Ботевградско шосе”.

 

Първият етап е София – Пловдив, 205 км. През дългия път ще има четири премии за катерачи /по две от втора и трета категория/, две – за активност /Пирдоп и с. Баня/, и две специлни премии – в гр. Елин Пелин /първата премия в Обиколката, на 19. км/, и на името на победителя в Обиколката през 1972 г. Иван Попов - в родното му с. Долно Камарци.

 

Финалът край покрития Колодрум в Пловдив се очаква да е малко след 17 ч.

                                                                   

                                                                   Стартов лист

 

  

KLS    KOLSS-BDC TEAM              UKR                                       BRISASPOR                         TUR

  11      POLIVODA Oliksandr                 UKR19870331          71      GEORGIEV Georgi                    BUL19850803

  12      BUTS Vitaliy                             UKR19861024            72      BALKAN Onur  *                        TUR19960310

  13      KONONENKO Mykhaylo             UKR19871030          73      BALKAN Serkan  *                      TUR19940328

  14      SPREAFICO MATTEO                ITA19930215           74      KUCUKBAY Kemal                     TUR19820823

  15      SENDROS JUVE LLIBERT           ESP19910826        75      KELLECI Abdulkadir                   TUR19860913

  16      BRATASHCHUK Andrii                 UKR19920408          76      KOKLI Mustafa                          TUR19871002

           Team Manager:SURALOV M.        UKR19620707                  Team Manager:MUTLU M.            TUR19740209

 

MCC  MINSK CYCLING TEAM      BLR                                             DELIO GALLINA COLOSIO ITA

  21      KLIMIANKOU Kanstantsin            BLR19890803          81      TAGLIANI Filippo  *                    ITA19950814

  22      BAZHKOU Stanislau                   BLR19911104             82      FIORELLI Filippo  *                    ITA19941119

  23      SOBAL Yauhen                         BLR19810407              83      DE MORI Mattia                         ITA19930130

  24      GOLOVASH Oleksandr               UKR19910921            84      GALDOUNE Ahmed Amine  *        MAR19960531

  26      PIASHKUN Andrei                     BLR19921206              85      BRESCIANI Alessandro  *            ITA19960616

  Team Manager:PIDGORNYY R.     UKR19770725                   86      OTONICAR Martin  *                   SLO19940508

                                                                                                   Team Manager:TURCHETTI M.     ITA19590403

PHE   PEDAL HEAVEN                  GBR

  31      FOX Will                                 GBR19881028                              HEMUS 1896-TROYAN        BUL

  32      CHAPMAN Lloyd                    GBR19890830             91      CHOLAKOV Stanimir                  BUL19911217

  33      GARDIAS Dexter                    GBR19901203             92      MIHAYLOV Mihail  *                    BUL19970913

  34      PATON Alex                            GBR19900510             93      ANDREEV Yordan  *                   BUL19941102

  35      WEBBER Mitchell  *                GBR19950606          94      BORISA VLJEVIC Milos  *         SRB19940309

  36      STEDMAN Max  *            GBR19960322                 95      KOZOMARA Nikola                   SRB19911216

  Team Manager:McLATCHIE M.      GBR19851123             96      MARIC Dejan                            SRB19910921

                                                                                              Team Manager:KOLEV T.               BUL19670728

 

TRK    TORKU SEKERSPOR           TUR

  41      SAYAR Mustafa                         TUR19890422                  KUOTA-CONSTRUCCIONES PAUL  ESP

  42      BAKIRCI Nazim                         TUR19860529         101     SHEYDYK Oleksandr                  UKR19800913

  43      KELES Fatih                             TUR19930331         102     BURMANN LITIN Miguel              ESP19910210

  44      CAN SAMLI Ferit  *                     TUR19940129         103     TOPCHANYUK Artem                  UKR19890121

  45      AKDILEK Ahmet                        TUR19880310         104     TELLO BOLVARAN Daniel  *         CHI19940429

  46      ORKEN Ahmet                          TUR19930312         105     PEREZ GUTIERREZ Sergio          ESP19790727

   Team Manager:KIZIL S.                     TUR19660222         106     FRANCISCO DELGADO David      ESP19860508

                                                                                                 Team Manager:ALV AREZ R.        ESP19690729

 

TCT    TUSNAD CYCLING TEAM   ROU

  51      BARBU-NICOLA Andrei  *        ROU19961006                      NESSEBAR SHOCKBLAZE   BUL

  52      CRISTA Daniel                         ROU19910119               111     ALEKSIEV Aleksandar                 BUL19921105

  53      DIMA Emil  *                             ROU19970222              112     SUCHEV Mario  *                       BUL19940827

  54      LESTIDO Martin                        ESP19921109             113     MUHTAROV Ivan  *                    BUL19961012

  55      MIRALLES Rigo Jose  *               ESP19941213          114     GERGANOV Evgeni                   BUL19751001

  56      HORVATH Rolland  *                 ROU19950916            115     STOEV Stoicho  *                          BUL19970504

 Team Manager: CSICSAKY T.           ROU19800604              Team Manager:KIROV L.                        BUL19730827

 

V4E    VINO 4-EVER SKO              KAZ                                                    SERBIA NATIONAL TEAM   SRB

  61      SHUSHEMOIN Alexandr              KAZ19870226          121     ANTONIJEVIC Goran  *               SRB19940824

  62      ZEMLYAKOV Oleg                     KAZ19930707            122     DANILOVIC Marko                     SRB19930423

  63      ASTAFYEV Stepan  *                  KAZ19940127          123     STEFANOVIC Stefan  *                SRB19940506

  64      GIDICH Yevgeniy  *                   KAZ19960519             124     KALABA Dusan  *                       SRB19960525

  65      BIZHIGITOV Zhandos                KAZ19910610            125     CATOVIC Elvedin  *                   SRB19970704

  66      VOLOSHIN Alexey  *                  KAZ19961023          126     DRAGOJEVIC Milan  *                SRB19960227

 Team Manager: VOLOSHIN V.              KAZ19610501           Team Manager: JOVANOVIC Dorde         SRB19890613

                                                                                                                                

           SZUPER BETON                  HUN

131     FERRETTI Matteo                      ITA19910316               

132     FILUTAS Viktor  *                       HUN19960928

133     LENGYEL Zoltan  *                    HUN19950425

134     LOKI Bence  *                             HUN19941219

135     MORICZ Daniel  *                        HUN19960326

136     ROZSA Balazs  *                         HUN19951126

           Team Manager:FERENC S.          HUN19661211

 

           TZAR SIMEON-PLOVDIV    BUL

142     DIMOV Plamen                            BUL19800625

143     GENOV Nikolay  *                        BUL19970326

144     AZHI Ivan  *                                  BUL19960902

145     BEEV Adryan  *                            BUL19970716

146     DUNCHEV Svetlin  *                     BUL19940221

           Team Manager:PAVLOV P.           BUL19710902

          

                      UNIEURO                            ITA

151     CACCIOTTI Andrea  *                 ITA19961119

152     MALAGUTI Alessandro               ITA19870922

153     MALUCELLI Matteo                    ITA19931020

154     RAVANELLI Simone  *                 ITA19950704

155     TECCHIO Marco  *                        ITA19940831

156     TURRIN Alex                                 ITA19920603

           Team Manager:MILESI M.            ITA19700130

 

ISD     ISD JORBI CONTINTALTEAM  UKR

161     DEMENTYEV Yenor                     UKR19870312

162     TARADAI Valerii  *                         UKR19940811

163     SHCHERBAKOV Oleksii  *            UKR19970214

164     KLEPIKOV Ilya  *                           UKR19940202

165     MALEEV Timur  *                           UKR19960216

166     UDOD Rinat  *                                UKR19960208

           Team Manager:SOLNTSEV Ol.      UKR19810714

 

 

                                                            

Коментари

Шосе / Обиколка на България

[1] 2 3 4  ...13